Razem na Święta- sprawozdanie z akcji świątecznej

„Każdemu, kto tonie, należy podać rękę!”. To jeden z najsłynniejszych cytatów partonki naszej szkoły, Ireny Sendlerowej. Zgodnie z jego przesłaniem, pomaganie innym, tym którym bardziej doświadczył los, mamy we krwi.

3 i 10 grudnia Szkoła Polska w Cavan, dołączyła po akcji „ Razem na Święta”. Tym razem zbieraliśmy fundusze na pomoc czterem seniorkom, mieszkającym w Polsce, którym przyszło się zmagać z róznym problemami. Bo…kto, jak nie my? Przez dwa grudniowe weekendy Samorząd Uczniowski pukał od drzwi do drzwi każdej klasy i zbierał datki. Liczyła się każda kwota, nawet ta niewielka. Uczniowie, rodzice, nauczyciele a także skromny budżet SU, otworzyli swe serca i podzielili się tym, co mogli. Święta to czas wydatków, ale też czas dzielenia się dobrem, ciepłem i miłością. Czasem wystarczyło odmówić sobie przysłowiowego lizaka, a pieniążki wrzucić do puszki.Tym sposobem uzbierała się kwota 201,85 (w tej kwocie zawierają się również przeliczone funty).

Wszytskim serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc. Pieniądze przekazne organizacji pomocowej „Skrawek nieba”, która to za te fundusze zakupi potrzebne leki, suchą żywność, materiały higieniczne, najbardziej potrzebne dla owych pań.

Pomaganie jest tym, czy można się dzielić bez końca. Dziękujęmy jeszcze raz!