Zdalne nauczanie

Drodzy Rodzice! Uczniowie!

W związku z pandemią COVID-19, która ogarnęła niemal cały świat Szkoła Polska w Cavan, podobnie jak wszystkie inne szkoły w Irlandii jest zamknięta od 13 do 19 kwietnia.

Nasi nauczyciele starają się, aby, zaplanowany program nauczania był sukcesywnie realizowany, tak, aby nasi uczniowie, zaopatrzeni w niezbędną wiedzę ukończyli obecny rok szkolny. W zakładce PRACE DOMOWE zamieszczamy co tydzień materiały dla uczniów do wykonania w domu. Nauczyciele przesyłają je również na grupy Messenger czy WhatsApp. Bardzo prosimy wszystkich Rodziców o wsparcie dziecka i naszej pracy. Prosimy także, by uczniowie poświęcili na naukę (na podstawie przesyłanego materiału) czas proporcjonalnie taki sam jaki spędzają w naszej Szkole. Materiał jest zaplanowany tak, że na pewno nikt nie będzie się nudził. Wszystkie polecenia zadań są sformułowane jasno i dziecko nie będzie miało problemu, gdzie w podręczniku czy ćwiczeniach dany tekst, czy zadanie odszukać. Istotnym jest, by wykonać wszystkie zadania i polecenia zgodnie ze wskazówkami wychowawców.

W RAZIE JAKICHKOLWIEK WĄTPLIWOŚCI PROSIMY O KONTAKT.

Nauczyciel wyjaśni, może dosłać dodatkowy materiał. W każdy weekend wszyscy nauczyciele pełnią dyżur telefoniczny , e-mailowy – można wtedy umówić się na lekcje on-line. Zadania koncentrują się głównie na pracy z podręcznikiem i ćwiczeniami. Ale każdy nauczyciel przesyła także prezentacje, linki do słuchowisk, filmów, ćwiczeń interaktywnych, itp.; tak, by zajęcia były zrozumiałe, ale także atrakcyjne.

Odnośnie lektur szkolnych, jeśli takie zostaną zadane do przeczytania, to zawsze otrzymają Państwo link do strony, w której dana lektura w całości jest zamieszczona w Internecie (nie wszystkie dzieci mają lektury w domu). Rodziców prosimy o systematyczne sprawdzanie zaangażowania dziecka w naukę.

Wszyscy nauczyciele sukcesywnie będą oceniać przesyłane przez Państwa/Uczniów prace domowe i zadania z lekcji.

Wszystkie dane kontaktowe do nauczycieli i kierownika szkoły odnajdą Państwo na stronie internetowej naszej szkoły. Zachęcamy do kontaktu. Zdajemy sobie doskonale sprawę, że nauczanie w takim zakresie, pozbawione kontaktu bezpośredniego i wzajemnych relacji uczeń – nauczyciel czy uczeń – uczeń nie jest optymalne, niemniej jednak w obecnej sytuacji jest nieuniknione. Dziękujemy z góry Rodzicom za pomoc przy realizacji tego nadzwyczajnego przedsięwzięcia.

Z nadzieją na rychłe spotkanie oraz życzeniami zdrowia i spokoju.

Kierownik Szkoły Polskiej w Cavan Agnieszka Adamska