Piknik Rodzinny - artykuł

PIKNIK RODZINNY 2017

W ubiegłą  niedzielę 28 maja już po raz kolejny świetnie bawiliśmy się na Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez SPK w Cavan i Stowarzyszenie PolsCavan przy fantastycznej pomocy Rodziców.

Punktualnie o 13 uczniowie klasy IIc i IIIb pod kierunkiem Pani Teresy rozpoczęli imprezę  występem z okazji Dnia Mamy i zbliżającego się Dnia Taty. Jak zwykle nasi mali artyści wykazali się ogromnym talentem za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami i całusami od szczęśliwych rodziców.

 Zgodnie z hasłem imprezy  "Zdrowe i sportowe, takie życie jest czadowe"  zorganizowaliśmy w tym roku podchody, gdzie uczestnicy przy pomocy mapy musieli odnaleźć wskazane punkty i rozwiązać nie lada trudne zadania. Na wytrwałych czekały na mecie pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci słodkich owoców.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się również „Mam sportowy talent” , w którym niezwykle zdolni uczniowie prezentowali m. in. taniec, karate, boks i gimnastykę. Komisja  miała  trudny orzech do zgryzienia  J.  Wszyscy występujący uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami i nagrodami.

 Jako że Piknik miał charakter rodzinny nie mogło zabraknąć rodzinnego quizzu, o zdrowiu oczywiście.  Zespoły zmagały się z wymyślnymi zadaniami jak np. dokończenie                                            i zaśpiewanie popularnej piosenki o myciu zębów „ Szczotka, pasta…” Wszystkie drużyny wykazały się ogromną wiedzą , ale tylko jednej przypadła w nagrodę główna wygrana: „kosz witamin” w postaci warzyw i owoców.

Dużym zainteresowaniem cieszył się też konkurs kulinarny „Master Chef”, w którym uczestnicy musieli przygotować dwie zdrowe potrawy. W ruch poszły owoce i warzywa a efekt pracy dzieci był imponujący. Komisja bardzo długo nie mogła dojść do kompromisu, ostatecznie szkolnym Master Chef’em została Regina z czwartej klasy.

Przez cały czas trwania imprezy dzieci miały możliwość zabawy na dmuchanych zamkach, zagrać w tenisa stołowego czy „piłkarzyki” , uczestniczyć w grach i zabawach a nawet lekcji yogi. Nie zabrakło również, malowania twarzy.

Stół do ping ponga oblegany był także przez dorosłych, gdzie zorganizowano emocjonujący  turniej mężczyzn i kobiet.

Całość imprezy dopełniało zdrowe i domowe  „jedzonko”: m.in. ciasta , ciasteczka, szaszłyczki, chlebek, domowe dżemy i wiele, wiele innych pyszności przygotowanych przez nauczycieli i rodziców  pod czujnym okiem Pani Kasi i Pani Małgosi. Każdy, mógł również otrzymać przepis na smaczne danie, napić się kawy, herbaty czy zimnej lemoniady

Jako że pogoda nas rozpieszczała , świeżo wyciskane soki serwowane przez Państwa Jagusiak  znikały w okamgnieniu.

Imprezie towarzyszyła sprzedaż książek z Księgarni Renatka oraz biżuterii - własnoręcznie robionej  przez Panią Łucję.

Pod  koniec imprezy odbyło się losowanie nagród w  loterii . Dzięki naszym hojnym sponsorom wygrać można było sesję fotograficzną  ufundowaną przez The Land of Memories JK Photography, zegarek Casio, ufundowany przez  Stowarzyszenie PolsCavan, sokowirówkę-dar od Państwo Jagusiak właścicieli firmy IZI Clean, słuchawki – od PC Mania, zestawy kosmetyków od Enjoy Beauty Salon, talony na zakupy do polskich  sklepów : Janosik i ABC Food Store,  bon do  sklepu Argos – dar od JP Transport , książki od Księgarni Renatka, zestaw biżuterii od LucyDesigns13 Handmade Jewelry oraz zestawy gadżetów z logo szkoły ufundowane przez  Radę Rodziców SPK Cavan.

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy J

 Zwieńczeniem Pikniku było przeciąganie liny . Nasze Grono Pedagogiczne zmierzyło się z rodzicami i …niestety…uległo.  Nauczycielki  obiecały, że za rok na pewno się „odegrają”   Najważniejsze,  że humory i pogoda wszystkim dopisała .

Gorące podziękowania kierujemy do wszystkich rodziców i uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomagali nauczycielom w organizacji i przeprowadzeniu imprezy.

Bez Was nic by się nie udało.  Jesteście wspaniali!